Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się destruują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar