Rabu, 25 Mei 2016

Budowa balaski z PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc szczególnych przypadków.

Budowa sztachety z PCV na plot i bramę ze sztachetek nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani zawiadamiania tego faktu do urzędu nie licząc szczególnych przypadków.

Balustrady z Winylu na plot i bramę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma przylegającymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów blisko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachety plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu powinno określać formę ogrodzenia, procedurę dokonania jego montażu oraz proponowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych a także o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do stawiania balustrady z plastiku na plot i bramkę ze sztachet wymagane są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę płotu wolno zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak projektowane plotki z PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet jest niezgodne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W sytuacji gdy przewidywane ploty z plastyku na plot i furtkę ogrodzeniowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak zainicjowania prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar